Ana Sayfa Kültür & Sanat Sergiler Çamuru Sanata Dönüştürdüler

Çamuru Sanata Dönüştürdüler

Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin açmış olduğu seramik kurslarına katılanlar tarafından ortaya çıkartılan eserler Turan Bahadır Sergi Salonu’nda sergileniyor. 100’e yakın eserin yer aldığı sergi 25 Haziran’a kadar gezilebilecek.
Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin açmış olduğu seramik kurslarına katılanlar tarafından ortaya çıkartılan seramik eserler sanatseverlerin beğenisine sunuldu. Büyükşehir Belediyesi Turan Bahadır Sergi Salonu’nda 100’e yakın eserin yer aldığı serginin açılışı yoğun bir katılımla gerçekleştirildi. Vali Yardımcısı Alp Aslanargun ve Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Hüdaverdi Otaklı tarafından açılışı gerçekleştirilen sergide 27 kursiyerin 7 ayda ortaya çıkarttıkları eserler yer alıyor.
Sergiye ilişkin bilgi veren kurs eğitmeni Aynur Mutlu uzun bir eğitim süreci sonunda eserlerin böylesi bir sergide toplanmasının hem kendisini hem de kursiyerleri çok mutlu ettiğini belirterek “ 7 aydır devam etmekte olan kursumuzda 27 öğrenciye seramik çamurunu şekillendirmeyi, fırınlamayı, boyamayı, sırlamayı ve sevmeyi öğrettik. Hiç bir şeyi hazır alıp boyamadık. Birkaç damla su, biraz çamur ve emeğimizi kattık. Fırından çıkacak her eseri heyecanla bekledik. Kurs süresince 100'e yakın eser ortaya çıkardık. Sergimizin açılışına katılanlara özellikle bize bu imkanı sunan Büyükşehir Belediye Başkanımız Osman Zolan’a sonsuz teşekkürlerimizi iletiyorum. Herkesi 25 Haziran Çarşamba günü sona erecek sergimizi görmeye davet ediyorum” dedi.

+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr