Ana Sayfa Projelerimiz Otobüs Terminali Başkan Zolan müjdeyi verdi

Başkan Zolan müjdeyi verdi

Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan Denizli tarihinin gelmiş geçmiş en büyük projelerinden biri olan Şehirlerarası Otobüs Terminali'nin Mart ayının ilk haftasında hizmete açılacağı müjdesini verdi. Başkan Zolan, " Denizlimizin geleceğine damga vuracak Şehirlerarası Otobüs Terminali'ni tamamladık. Bize yakışanı yaptık ve kent için çok önemli ve büyük bir projeyi hayata geçirdik" dedi.
Türkiye'nin en büyük ulaşım komplekslerinden biri olan Denizli Şehirlerarası Otobüs Terminali tamamlandı. Artık son düzenlemelerin yapıldığı terminalde ekibiyle birlikte incelemelerde bulunan Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan Şehirlerarası Otobüs Terminali'nin Mart ayının ilk haftasında hizmete açılacağının müjdesini verdi.
Büyüyen Denizli'nin büyük projelere ihtiyaç duyduğunu ve bu amaçla Denizli tarihinin gelmiş geçmiş en büyük projelerinden biri olan Şehirlerarası Otobüs Terminali Projesini tamamlamanın mutluluğunu yaşadıklarını dile getiren Başkan Zolan, "Bize yakışanı yaptık ve kent için çok önemli ve büyük bir projeyi hayata geçirdik. Denizlimizin geleceğine damga vuracak Şehirlerarası Otobüs Terminali Türkiye'nin en büyük ulaşım komplekslerinden biri konumunda. Burası Denizli’nin kabuğuna sığmadığının bir göstergesi. Gelecekte bu terminalle birlikte Denizli’nin kazanımlarını hep birlikte göreceğiz" dedi.
Denizli'nin kalbi burada atacak
Denizli'nin aynı zamanda hem yeni bir yaşam alanına hem de ticari bir merkeze kavuştuğuna dikkat çeken Başkan Zolan, " Burada 24 saat hayat akacak. Burası Denizli'nin en hareketli mekanlarından biri olacak. Günlük binlerce insanın uğrak noktası olacak bu mekanda insanların tüm ihtiyaçları, talepleri giderilecek. Bu projeyi planlarken her şeyi düşündük. Burada da hayat hiç durmayacak. Denizli ticaretinin kalbi de burada atacak" diye konuştu.
Mart ayının ilk haftasında hizmete girecek
Son hazırlıkların yapıldığını dile getiren Başkan Zolan " İki yıllık hummalı bir çalışmanın nihayet sonuna yaklaştık. Böylesi önemli bir projeyi planlanan zaman diliminde bitirmek Denizli Belediyesi'nin gücünün bir göstergesi. Bulunduğu bölgede inanılmaz bir değişim yaşatacak olan Şehirlerarası Otobüs Terminali zamanla istasyon ile de entegre edilerek ulaşımda bir bütünlük sağlanacak. Denizli'nin önceki otogarı Denizli' ye yakışmayan Denizli'nin güzelliğini temsil etmeyen bir yapıya sahipti. Terminal yapıları bir şehir için çok önemlidir. İnsanların şehirlere ilk adım attığı yer de vedalaştığı en son yer de bu mekanlardır. Şehirlerin prestiji için önemli olan terminal binamızı nihayet Denizli'ye yakışır hale getirdik. Ayrıca burası ilçelerimizden köylerimizden beldelerimizden gelen vatandaşlarımızın ulaşımlarını rahat bir şekilde yapmalarını sağlayacak. Burası Denizli tarihindeki bugüne kadar yapılmış olan en büyük yapı olma özelliğini taşıyor. 600 araçlık bir otoparkımız ile de bölgenin otopark ihtiyacını gidermiş olacağız. İnşallah terminalimiz Denizli' ye, insanımıza çok güzel hizmetler verecek. Mart ayının ilk haftasında hizmete açmayı planlıyoruz. Bu proje Türkiye'ye örnek olacak" dedi.
Yeni yaşam alanı
Terminal 30 bin metrekare alana, yerin altına 3 kat olacak şekilde inşa edildi. Komplekste çeşitli amaçlarda kullanılmak üzere 15 katlı bir de iş merkezi yer alıyor. Terminalin 1.bodrum katında il içi gelen - giden yolcu peronları ve şehirlerarası gelen yolcu peronları, zemin katta şehirler arası gelen-giden yolcu peronları ile bilet satış yerleri ve büfeler bulunuyor. 1. kat ise yeme içme ve peyzaj alanı olarak tasarlandı. 16 bin metrekarelik alan ile Denizli Şehirlerarası Otobüs Terminali tam bir yeşil alan zengini.

+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr