Ana Sayfa Belediyemiz Ödüllerimiz

Ödüllerimiz

 
En temiz, en çevreci, en sağlıklı belediyeye "Sıfır Atık Belgesi" 04.11.2020
Türkiye’nin en temiz, en ve en sağlıklı kenti unvanı bulunan Denizli Büyükşehir Belediyesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan himayelerinde yürütülen Sıfır Atık Projesi kapsamında Sıfır Atık Belgesini aldı.
Büyükşehir'in çevre duyarlılığına uluslararası ödül 02.07.2020
Dünya Doğal Hayatı Koruma Vakfı'nın (WWF) düzenlediği Tek Dünya Kentleri Yarışması’nın Türkiye şampiyonu Denizli Büyükşehir Belediyesi oldu. Başkan Osman Zolan, doğa ve çevreye verdikleri önemin uluslararası bir kurum tarafından ödülle taçlandırılmasının kendilerini gururlandırdığını söyledi.
"En Başarılı Ekip Çalışması" ödülü Denizli'ye 03.02.2020
Denizli, Büyükşehir ile dünyaya açılıyor.. Dünyanın en büyük 4 turizm fuarından biri olarak gösterilen EMITT'e katılan Denizli Büyükşehir Belediyesi ve DENTUROD, En Başarılı Ekip Çalışması ödülüne layık görüldü. Beyaz cennet Pamukkale'den Denizli Kayak Merkezi'ne şehrin tüm değerlerinin dünyaya tanıtıldığı fuarda Denizli rüzgarı esti.
Büyükşehir Tiyatrosu ödüle doymuyor 20.09.2019
Denizli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, 2. Uluslar arası Maltepe Tiyatro Festivali Ödülleri kapsamında 2 ödül alarak Denizli'yi bir kez daha gururlandırdı. 2019 yılı içerisinde toplam 7 ödül alan Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu ve Genç Denizli Tiyatro Kulübü, Denizli'yi bir kez daha gururlandırdı.
İncilipınar, yine Dünya'nın en iyilerinden 26.07.2019
Denizli Büyükşehir Belediyesinin kente kazandırdığı İncilipınar Parkı, dünyada sadece 2 bin 101 parkta dalgalanan Yeşil Bayrak ödülünü bu yıl da almayı başardı. İncilipınar Parkı, Yeşil Bayrak Ödül programı tarafından, dünyanın en iyilerinden biri olarak kabul edildi.
Büyükşehir Tiyatrosuna 2 ödül 11.06.2019
Denizli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu ve Denizli Büyükşehir Belediyesi Genç Denizli Tiyatro Kulübü, 2. Özdemir Nutku Tiyatro Ödülleri kapsamında 2 ödül alarak Denizli'yi gururlandırdı.
Tarihi Kentler Birliği'nden Büyükşehir’e "Başarı Ödülü" 19.11.2018
Denizli Büyükşehir Belediyesi, Tarihi Kentler Birliği'nin bu yıl 17'ncisini düzenlediği Tarihi ve Kültürel Mirası Koruma Proje ve Uygulamalarını Özendirme Yarışması'nda "Başarı Ödülü" aldı.
İSTSU Özel Ödülü Büyükşehir DESKİ’nin 17.10.2018
Denizli Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DESKİ) Genel Müdürlüğü'nün, “Minik Minik Ellerim, Susuz Büyümez Düşlerim” adlı projesi İstanbul Su Kongresi ve Fuarı'nda (İSTSU) ödül aldı. Suyun öneminin tiyatro gösterileriyle miniklere anlatıldığı proje, sosyal sorumluluk uygulamaları kapsamında İSTSU Özel Ödülüne layık görüldü.
Büyükşehir'e bir ödül de Tarihi Kentler Birliği'nden 14.05.2018
Anadolu coğrafyasında müzeleri özendirmek ve geliştirmek amacıyla Tarihi Kentler Birliği tarafından bu yıl 2'ncisi yapılan Müze Özendirme Yarışması'nda Denizli Büyükşehir Belediyesi Bez Bebek Müzesi, ödüle layık bulundu.
Başkan Zolan’a Anlamlı Ödül 27.02.2018
Azerbaycan Demokrasi ve İnsan Hakları Enstitüsü Başkanı Dr. Ahmed Sahidov ve Reformcu Gençler Birliği Başkanı Ferit Şahbazlı Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ı ziyaret etti. Hocalı Soykırımı konusunda duyarlılıkları nedeniyle Başkan Zolan’a teşekkür eden Dr Sahidov ve Şahbazlı, Azerbaycan gençliği adına Türk Dünyası Hizmet Ödülünü Başkan Zolan’a takdim etti.
BÜYÜKŞEHİR ÖDÜLE DOYMUYOR 20.02.2018
Denizlililerin daha rahat, mutlu ve huzurlu bir yaşam sürmesi adına birçok projeye imza atan Denizli Büyükşehir Belediyesi, son dönemde aldığı ulusal ve uluslararası ödüllerle de dikkat çekiyor. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, ödüllerin hizmetleri taçlandırdığını belirterek, "Vatandaşlarımızın destekleriyle aldığımız bu ödüller çalışma motivasyonumuzu da artırıp gücümüze güç katıyor" dedi.
Türkiye'nin ilk "Yeşil Bayrak" ödülü Büyükşehir'e 11.02.2018
Denizli Büyükşehir Belediyesi, İncilipınar Parkı ile dünyada park ve yeşil alanlarda ulusal bir standart oluşturmak için tasarlanan Yeşil Bayrak ödülünü alan Türkiye'deki ilk kurum oldu. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Türkiye'nin ilk Yeşil Bayrak ödülü ile Denizli'nin park ve yeşil alanlardaki marka değerinin de tescillendiğini söyledi.
En etkin tanıtım ödülü Büyükşehir'in 29.01.2018
Denizli Büyükşehir Belediyesi, dünyanın dört bir yanından gelen turizmcileri ağırlayan 22. Uluslararası Doğu Akdeniz Turizm ve Seyahat Fuarı'nda (EMİTT) "En Etkin Tanıtım" ödülü aldı. Fuar boyunca binlerce ziyaretçinin yoğun ilgi gösterdiği Denizli standında, kentin tüm güzellikleri dünyaya tanıtıldı.
Başkan Osman Zolan’a büyük onur 17.12.2017
Denizli’de hayata geçirdiği Azerbaycan - Karabağ Parkı ve Hocalı Soykırımı Anıtı ile Türk dünyasının takdirini kazanan Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’a, İLESAM tarafından “Türk Dünyası Onur Madalyası” verildi. Bugüne kadar dünyada 13, Türkiye'de ise 1 kişiye verilen madalyanın 15'incisi Başkan Osman Zolan'a takdim edildi.
DENİZLİ'YE AKILLI ŞEHİR ÖDÜLÜ 01.12.2017
Başkan Osman Zolan: "Bu gurur Denizlimizin" Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Çevre ve Şehircilik Bakanlığının düzenlediği "Bilgi Toplumunun Yaşam Alanı: Akıllı Şehirler" temalı sempozyumda ödül aldı. 23 ayrı akıllı şehir uygulaması ile büyük takdir toplayan Denizli Büyükşehir Belediyesinin Akıllı Şehir Uygulamaları ödülünü Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki verdi.
BÜYÜKŞEHİR'E BÜYÜK ONUR 03.10.2017
Denizli Büyükşehir Belediyesi 36 ülkeden 2.223 adet mühendislik, mimarlık, şehircilik, tasarım ve fikir kategorilerinde projenin yarıştığı Mimar Sinan Uluslararası Proje Olimpiyatları’nda "Kültür, Turizm ve Doğal Yaşam Merkezi" projesiyle Türk Dünyası Şehircilik Özel Ödülünü kazandı. Başkan Osman Zolan, 36 ülkeden gönderilen 2.223 adet proje arasından ödül almanın onur ve gururunu yaşadıklarını söyledi.
EMITT’e Denizli damgası: Büyükşehir standına büyük ödül 29.01.2017
Denizli’yi 21’inci Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat (EMITT) Fuarında temsil eden Denizli Büyükşehir Belediyesi, kentin tüm güzelliklerini sergileyen standıyla ‘21’inci EMITT Fuarı En Etkin Organizasyon Ödülü’nü kazandı.
Başbakan'dan Büyükşehir'e büyük ödül 13.04.2016
Denizli Büyükşehir Belediyesi, Türkiye genelindeki belediyeler arasında düzenlenen "Gençlik ve Belediye" konulu yarışmada büyük bir başarıya imza atarak bir kez daha kentin gururu oldu. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Genç Denizli Projesi ile ödülü Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun elinden aldı.
En prestijli ödül Laodikya'ya 22.03.2016
Denizli Büyükşehir Belediyesi'nin Türkiye'de ilk kez Kültür ve Turizm Bakanlığı ile yaptığı protokolle işletmesini üstlenip, kazı çalışmalarına destek verdiği Laodikya Antik Kenti, dünyanın en prestijli ödüllerinden birini aldı. Tarihi ve kültürel mirasların korunması doğrultusunda dünyadaki başarılı çalışmaları ödüllendiren Avrupa Birliği Kültürel Mirası (Europa Nostra), Denizli Büyükşehir Belediyesi'nin Dünya Mirası Laodikya Uyanıyor Projesi ile restore ettiği Laodikya Kilisesi'ne jüri özel ödülü verdi.
Yılın proje ödülü Denizli Kültür Envanteri'ne 06.01.2016
Denizli Büyükşehir Belediyesi'nin geçen yıl Türkiye'de ilk kez uyguladığı Denizli Kültür Envanteri, "Yılın Yerel Yönetim Proje Ödülü"ne layık görüldü. Denizli'nin değerlerini dünyaya tanıtacak proje büyük övgü topladı.
Denizli’yi gururlandırdılar 19.10.2015
15. Direkler Arası Seyirci Ödülleri Ege Buluşması’nda 3 ödül alan Denizli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, Denizli’yi İzmir’de düzenlenen törende gururlandırdı. Ödül alan oyunlar her cumartesi günü Çatalçeşme Oda Tiyatrosu’nda dönüşümlü olarak sahnelenecek.
Laodikya'ya "Mükemmellik Sertifikası" 02.07.2015
Denizli Büyükşehir Belediyesi'nin Türkiye'de ilk kez Kültür ve Turizm Bakanlığı ile yaptığı protokolle işletmesini üstlenerek, kazı çalışmalarına destek verdiği Laodikya Antik Kenti'ne "2015 yılı Mükemmellik Sertifikası" verildi.
Büyükşehir'den Türkiye'de bir ilk daha 26.06.2015
Büyükşehir'in hizmetlerine TSE tescili Denizli Büyükşehir Belediyesi, Türkiye'de 5 sistem belgesine sahip ilk ve tek belediye unvanı alarak yine bir ilke daha imza attı. Denizli Büyükşehir Belediyesi'nin hizmet kalitesinin tescillendiği ISO 9001, OHSAS 18001, ISO 14001, ISO 27001 ve ISO 10002 belgeleri Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan'a teslim edildi. Başkan Zolan, Türkiye'de 5 sistem belgesini alan ilk belediye olmanın mutluluğunu ve gururunu yaşadıklarını söyledi.
İncilipınar'a "Yenilikçi" ödülü 16.01.2015
Süs bitkisi üretimi ve peyzaj mimarlığı alanında Türkiye'nin en iyilerini belirleyen "Plant Ödülleri" sahibini buldu. İncilipınar Parkı, Ankara'da düzenlenen törende birçok yeşil alan projesini geride bırakarak "Tematik ve Yenilikçi Uygulamalar" kategorisinde birincilik ödülü aldı.
Başkan Zolan, "Genç Dostu Belediye Başkanı" seçildi 18.05.2014
Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, 'Genç Dostu Belediye Başkanı' ödülüne layık görüldü. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonraki süreçte de gençlerin gelişimine yönelik her türlüğü desteğe hazır olduğunu belirten Başkan Zolan, "Genç Dostu Belediye Başkanı ödülünü almak bana büyük gurur vermiştir" dedi.
Denizli Belediyesi'nin Kalitesi Bir Kez Daha Tescillendi 24.01.2014
Denizli Belediyesi, yapılan denetimler sonucunda uluslararası akreditasyonu bulunan Vericert Belgelendirme ve Gözetim Hizmetleri Şirketi’inden ISO/IEC 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi, ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi ve ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi Belgelerini alarak yönetim sistemleri konusunda belge sayısını 5'e çıkarttı. Daha önce ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi ve OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi belgelerini alan Denizli Belediyesi'nin bu belgelere sahip olan ender belediyeler arasında yerini aldığını belirten Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan, " Denizli halkına vermiş olduğumuz hizmetin kalitesini artırmak ve standart hale getirmek için sürdürdüğümüz çalışmalarımızın karşılık bulması bizi son derece mutlu etti" dedi.
Denizli Belediyesi adını Guinnes Rekorlar Kitabı’na yazdırdı 03.06.2013
Denizli Belediyesi, Ailemi Seviyorum Projesi kapsamında 3.486 kadına aynı anda pilates yaptırarak İspanya’yı geçip dünya rekoru kırarak adını Guinnes Rekorlar Kitabı’na yazdırdı.
Başkan Zolan’a ‘Yılın Belediye Başkanı’ Ödülü 09.05.2013
Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan’a ‘Yılın Belediye Başkanı’ ödülü verildi. EMEKDER tarafından düzenlenen 1.Onur Ödülleri Gecesi’nde ‘Yılın Belediye Başkanı’ ödülünü alan Başkan Zolan, “Denizli’nin gelişimine en büyük katkıyı işçilerimiz koymuştur. Şahsıma verilen bu ödülü Denizli’yi yaşanabilir bir şehir haline getirmekte büyük katkısı olan işçi kardeşlerimiz adına alıyorum” dedi.
Bakan Yıldırım'dan Denizli Belediyesi'ne 'e Devlet' Ödülü 15.03.2013
Denizli Belediyesi, yaptığı başarılı çalışmalarla ödüle doymuyor. Belediye, 2943 belediyeden e-devlet kapısında ilk 38’de yer alarak ‘e-Devlet Ödülü’ aldı.
Denizli Belediyesi Avrupa Birincisi 16.11.2012
Sorumlu Girişimcilik Kategorisinde Avrupa Girişimciliği Teşvik Ödülü 2012 yarışmasında ülkemizi temsil eden Denizli Belediyesi ‘Engelliler Çalışıyor Projesi’ ile birincilik elde etti. Ülkemiz adına yarışmaya katılma başarısını elde eden Denizli Belediyesi’nin bu önemli sosyal sorumluluk projesi, Türkiye’ye ödül getirdi.
Başkan Zolan: Bu gurur hepimizin 06.06.2012
Sürdürdüğü çalışmalar ve ürettiği projeler ile En Çevreci Belediye, En Sağlıklı Şehir, unvanını elinde bulunduran Denizli Belediyesi bu kez Türkiye’nin En Temiz Kenti seçildi. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından verilen ödülün gururunu yaşadıklarını söyleyen Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan, “ Bu başarı bu kentte yaşayan herkesin. Denizli’de yaşamaktan gurur duyun” dedi.
Birincilik 'Ailemi Seviyorum' Projesine 03.04.2012
Denizli Belediyesi, Ailemi Seviyorum Projesi ile Türkiye’nin dört bir yanından 127 belediyenin katıldığı proje yarışmasında birincilikle ödüllendirildi. Belediye Başkanı Osman Zolan birincilik ödülünü Başbakan Erdoğan’ın elinden aldı.
Denizli'ye Sağlıklı İl Ödülü 25.09.2011
Denizli Belediyesi, Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği’nin düzenlediği Sağlıklı Şehirler 2011 En İyi Uygulama Yarışması’nda, Sağlık Kategorisi’nde birincilik ödülü aldı.
En Çevreci Belediyeye Bir De Sağlık Ödülü 07.09.2011
Denizli Belediyesi, Orman ve Su İşleri Bakanlığı’nın 2009’da 2947 belediye arasından Türkiye’nin En Çevreci Belediyesi seçilmesinin ardından bir de sağlık ödülü aldı. Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği, düzenlediği ‘Sağlıklı Şehirler 2011 En İyi Uygulama Yarışması’nda Denizli Belediyesi’ni Sağlık Kategorisi ödülüne layık gördü.
Denizli Belediyesi yılın en iyisi 29.12.2010
Eğitim ve Yönetimde Politika Analizleri ve Stratejik Araştırmalar Derneği (EYPASAD), ‘ İl Belediye Başkanlığı’ dalında Denizli Belediyesi’ni ‘Yılın En İyi Stratejik Yönetim ve Uygulama Yapan Kurumu’ seçti. Ankara Rixos Otel’de düzenlenen törende ödülü Denizli Belediye Başkanı Nihat Zeybekci aldı.
Türkiye'nin En İyi Projesi "Genç Denizli" 30.03.2010
Hayata geçen başarılı projelerden biri olan Genç Denizli Projesi, Yerel Yönetimler Sempozyumu’nda düzenlenen Proje Yarışması’ndaki İl Belediyeleri Kategorisi’nde ‘En İyi Projeler’ ödülüne layik görüldü.
Türkiye'nin En İyi Gençlik Meclisi 15.10.2009
Denizli Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi Türkiye’nin En İyi Gençlik Meclisi seçildi
En Çevreci Belediye 16.06.2009
Türkiye’nin ‘en çevreci belediyesi’ seçilen Denizli Belediyesi’nde, yeni hedef belli oldu. Çevre ve Orman Bakanlığı’nın 2947 belediye arasından 1. seçtiği Denizli Belediyesi, yeni hedefini Denizli’yi dünyanın en çevreci, en güzel ve en çağdaş kenti yapmak olarak belirledi.
Başkan Zeybekci`ye Bir Ödül de İZDER`den 24.06.2008
Denizli Belediye Başkanı Nihat Zeybekci’ye bir ödül de Seçilmişleri ve Atanmışları İzleme Derneği’nden (İZDER) geldi. Başkan Zeybekci, derneğin bu yıl 7. düzenlediği Türkiye’de Yılın Adamları ve Kuruluşları Ödülü’nde, ‘Türkiye’de Yılın İl Belediye Başkanı’ seçildi.
TDK'dan Başkan Zeybekci'ye Ödül 21.03.2007
Türk Dil Kurumu (TDK), geçen yıl belediye meclisinin oy birliğiyle aldığı karar gereği işyerlerinde Türkçe isim kullanma zorunluluğu getiren Denizli Belediye Başkanı Nihat Zeybekci’yi, Türk Dil Kurumu Onur Belgesi’yle ödüllendirdi.

+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr