Ana Sayfa Projelerimiz Alt Yapı Projeleri Baklan'ın alt yapısı yeniden inşa ediliyor

Baklan'ın alt yapısı yeniden inşa ediliyor

Baklan'ın alt yapısını yeniden inşa eden Denizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ, ilçede 40.000 metre kanalizasyon hattı, 37.000 metre içme suyu hattı, 13.000 metre yağmur suyu hattı, 2 adet toplam 550 metreküplük içme suyu deposu, 2 adet terfi merkezi ve 1 adet atıksu arıtma tesisi yapımına başladı.
Denizli Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DESKİ) Genel Müdürlüğü, Baklan ilçesinde alt yapı atağına başladı. Şehrin modern bir alt yapıya kavuşması için gece gündüz çalışan Büyükşehir DESKİ, bu kapsamda Baklan'ın alt yapısını adeta yeniden inşa ediyor. Baklan ilçesinde projeleri tamamlanan içme suyu depoları, atıksu arıtma tesisi, kanalizasyon, yağmur suyu ve içme suyu hattı çalışmasına başlayan Denizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ, bu kapsamda ilçeye 40.000 metre kanalizasyon hattı, 37.000 metre içme suyu hattı, 13.000 metre yağmur suyu hattı, 2 adet toplam 550 metreküplük içme suyu deposu, 2 adet terfi merkezi ve 1 adet atıksu arıtma tesisi yapacak.

"Söz verdik yapıyoruz"

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Denizli merkez ve ilçelerde yoğun bir alt ve üst yapı çalışması içerisinde olduklarını belirterek,”Büyükşehir ile birlikte ilçelerde yaşayan hemşerilerime 'Denizli merkezde ne varsa ilçelerde de o olacak' demiştim. Çok şükür bugün geldiğimiz noktada ilçelerimiz birçok yatırıma kavuştu. Bundan sonraki süreçte de yatırımlarımız hız kesmeden devam edecek. Vatandaşlarımızın daha sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir yaşam sürmesi için bu yatırımları gerçekleştirmemiz gerekiyor. Çok şükür söz verdik yapıyoruz ve yatırımlarımız tek tek gerçekleşiyor" dedi. Altyapı çalışmalarının asırlık olduğunu vurgulayan Başkan Zolan, çalışmaların şimdiden hayırlı olmasını diledi.

+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr