Ana Sayfa Projelerimiz Alt Yapı Projeleri Mermerciler Sanayi Sitesi’nin alt yapısı Büyükşehir’den

Mermerciler Sanayi Sitesi’nin alt yapısı Büyükşehir’den

Denizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ, bir süre önce başlattığı Mermerciler Sanayi Sitesi Üretim ve Ticaret Alanı Geliştirme Bölgesinin içme suyu projesini tamamladı. Kocabaş Mahallesi’ndeki bölge için 500 metreküplük içme suyu deposu, 2 sondaj kuyusu ile 30.000 metre içme suyu iletim hattı yapıldı.
Denizli Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DESKİ) Genel Müdürlüğü, kent ekonomisi ve istihdamında önemli bir yere sahip olan Honaz ilçesinin Kocabaş Mahallesindeki Mermerciler Sanayi Sitesi Üretim ve Ticaret Alanı Geliştirme Bölgesinin içme suyu temini projesini tamamladı. Mermer sektöründe toplu üretim sahası olarak planlanan bölgeye içme suyu hizmeti sağlamak amacıyla başlatılan proje kapsamında 1 adet 500 metreküplük içme suyu deposu inşa edilirken, 2 adet de içme suyu sondaj kuyusu açıldı. Ayrıca bölgeye 30.000 metre içme suyu iletim hattı döşendi.

Büyükşehir her yerde

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, konut alanlarında yaptıkları alt yapı yatırımlarının sanayi ve ticaret merkezlerinde de sürdüğünü belirtti. Başkan Zolan, “Büyükşehir Belediyesi olarak mermer sanayimizin önemli yerlerinden biri olan Kocabaş Mermerciler Sanayi Sitesi Üretim ve Ticaret Alanı Geliştirme Bölgesine nitelikli içme suyu hizmeti sunduk. Tüm ilçelerimizde olduğu gibi sanayi alanlarımızın da alt yapı bakımından tüm ihtiyaçlarını giderecek projelere imza atıyoruz. Projemiz Denizlimize ve bölgedeki mermercilerimize hayırlı ve uğurlu olsun” dedi.

+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr