Ana Sayfa Projelerimiz Alt Yapı Projeleri Acıpayam-Aliveren’in içme suyu sorununa son

Acıpayam-Aliveren’in içme suyu sorununa son

Denizli Büyükşehir DESKİ, Acıpayam ilçesinin Aliveren Mahallesi’nde içme suyu kaynaklarını ve içme suyu deposu yenileme çalışmasını tamamlayarak bölge halkının hizmetine sundu.
Denizli Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DESKİ) Genel Müdürlüğü’nün geçen yıl Acıpayam ilçesinin Aliveren Mahallesi’nde başlattığı alt yapı çalışmaları tamamlandı. Denizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ Genel Müdürlüğü ekipleri, geçen yıl Aliveren Mahallesi’nde yaptığı incelemede mevcut içme suyu deposunun uzun yıllar önce yapıldığını ve yıkılmak üzere olduğunu belirleyerek, bölge halkının modern ve nitelikli içme suyuna kavuşması için çalışma başlattı. Bunun yanında bölgedeki içme suyu kaynaklarının da yetersiz ve isale hatlarının eski olduğunu tespit eden DESKİ, Kurudere ve Elmalıdere kaynaklarının temizliklerini yaparak drenaj borularını yeniledi.

Vatandaşlardan teşekkür

Çalışma kapsamında ayrıca Kartinlidere kaynağında, yeni içme suyu kaynak çalışması yapılarak mevcut isale hattına bağlantı gerçekleştirildi. Kaynaklar ve depo arasında bulunan 2.000 metre uzunluğundaki içme suyu hattı da yenilendi. Aliveren Mahalle Muhtarı Mehmet Konaç ve vatandaşlar yapılan yatırımlar nedeniyle Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’a teşekkür ederek, kaliteli ve nitelikli suya kavuştuklarını belirtti.

“Başkan Zolan temel atma törenine katılmıştı”

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, söz konusu çalışmaların temel atma töreni için Aliveren’e yaptığı ziyareti hatırlattı. Bölgede yapılan çalışmalar neticesinde Aliveren Mahallesi’nin içme suyu kaynaklarının yenilendiğini anlatan Başkan Zolan, “Vatandaşlarımızı daha kaliteli içme suyu hizmetiyle buluşturduk. Bölge halkımıza hayırlı ve uğurlu olsun. Bizler Büyükşehir Belediyesi olarak Denizlimizin her noktasında, bölgenin ihtiyacına göre projeler üretiyoruz. Denizli’yi her alanda nitelikli bir alt yapıyla buluşturmak için gece gündüz çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr