Ana Sayfa Projelerimiz Alt Yapı Projeleri Karalar’ın içme suyu sorununa son

Karalar’ın içme suyu sorununa son

Denizli Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DESKİ) Genel Müdürlüğü, Çivril’in Karalar Mahallesi’nde yaşanan içme suyu sorununa son verdi. İçme suyu ihtiyacını elektrik enerjisi kullanarak sondaj deposundan sağlayan mahalleye 4.000 metrelik hat döşendi.
Denizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ Genel Müdürlüğü, Çivril'in Karalar Mahallesi'nde yaşanan içme suyu sorununa son vermek için başlattığı projeyi tamamladı. İçme suyu deposu bulunmayan Karalar Mahallesi'nin içme suyu ihtiyacını elektrik enerjisi kullanarak sondaj kuyusundan sağladığı, sondaj pompası, hidrofor arızaları ve elektrik kesintilerinden dolayı mahalle sakinlerinin sık sık susuz kaldığı ifade edildi. Yaşanan su kesintilerine son vermek için harekete geçen Denizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ Genel Müdürlüğü ilk olarak Karalar Mahallesi'nin içme suyu şebeke hattını tamamladı.

4.000 metre hat döşendi

Bu çalışmanın tamamlanmasının ardından Gürpınar Mahallesi’nin içme suyu deposundan 4.000 metre 140’lık içme suyu şebeke hattı yapılmasına geçildi. İmalat sürecinin bitirilmesinin ardından ise Karalar Mahallesi'ndeki içme suyu şebekesine bağlantı kuruldu. Projenin tamamlanmasıyla birlikte Karalar Mahallesi'nin elektrik kesintisi ve sondaj arızaları nedeniyle su kesintisi yaşamadığı, içme suyunun kendi cazibesi ile yeni döşenen hattan sağlandığı kaydedildi. İçme suyu sorunu son bulan Karalar Mahallesi sakinleri Denizli Büyükşehir Belediyesi'ne teşekkür etti.


+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr