Ana Sayfa Projelerimiz Alt Yapı Projeleri Alt yapı çalışmaları 33 noktada sürüyor

Alt yapı çalışmaları 33 noktada sürüyor

Denizli'de alt yapı sorununu tamamen ortadan kaldırmak için asırlık projelere imza atan Denizli Büyükşehir Belediyesi'nin 3 ayrı proje ile 10 mahalleyi kapsayan bölgede başlattığı çalışmalar 33 noktada devam ediyor. Alt yapı çalışmalarını yakından takip eden Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, 2. bölgede yapılan çalışmaları inceleyerek çevredeki esnafla bir araya geldi.
Yüzyılın Dev Alt Yapı Projesini başarıyla hayata geçirerek kentin birçok noktasını Avrupa standartlarına kavuşturan Denizli Büyükşehir Belediyesi, bu kez 3 ayrı proje ile 10 farklı mahallede daha hayata geçirdiği dev alt yapı hamlesine başladı. Alt yapı projelerini yakından takip eden Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, 2. bölgeyi kapsayan Muratdede ve İlbade mahallelerinde devam eden çalışmaları inceleyerek, buradaki vatandaşların ve esnafın dertlerini dinledi. Şehirlerin yaşanabilir olmasının sağlam bir alt yapıya bağlı olduğunu kaydeden Başkan Zolan, "Sağlıklı bir şehir sağlıklı bir alt yapıya bağlı. Gelecek nesillerin sıkıntı çekmemesi için bugünden de o hazırlıkların yapılması gerekiyor" şeklinde konuştu. Başkan Zolan, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Denizlimizin 33 noktasında yağmur suyu, içme suyu ve kanalizasyonla ilgili çalışmalarımıza hızlı bir şekilde devam ediyoruz. Söz verdiğimiz yerlere bu alt yapıyı götürüyoruz. Tabi ki zor ve zahmetli bir çalışma. Yaparken toz ve çamur oluyor. Trafikte de sıkıntı çekiliyor. İnşallah yakın bir tarihte güzel bir çalışmayla bu sıkıntılar aşılacak."

"Büyükşehir'den Büyük Alt Yapı Hamlesi"

Bakırlı Kavşağı'ndan İlbade Mezarlığı'na giden yolda yoğun bir çalışmanın devam ettiğine dikkati çeken Başkan Zolan, "Sanayici kardeşlerimizle sohbet ettik. Onlar da çalışmanın bir an önce bitmesini arzu ediyor. İnşallah insanımızın ihtiyacı olan alt yapıyı baştan aşağı yenileyeceğiz. Geleceğimizin daha iyi olması için çalışmalarımızı sürdürmeye devam edeceğiz" diye konuştu. "Büyükşehir'den Büyük Alt Yapı Hamlesi" sloganıyla 3 ayrı proje ile yaklaşık 190 milyon liralık bir yatırım yapıldığını vurgulayan Başkan Zolan, "İnşallah Ağustos 2016'ya kadar yatırımlar devam edecek. Sonrasında güzel bir alt yapıyla Denizlimiz daha da iyiye gidecek, örnek bir şehir olacak" dedi. Alt yapının cesaret, sabır ve destek isteyeceğini kaydeden Başkan Zolan, "Vatandaşlarımızın desteği bize cesaret veriyor. Biz de cesaret ettik başladık. Toprağın altına yaptığımız ve doğru olduğunu bildiğimiz bu yatırımlar devam edecek. Daha da yaşanabilir ve güzel bir şehre doğru yürüyüşümüz devam ediyor. Bu sıkıntıyı çeken vatandaşıma teşekkür ediyorum onlar bize güveniyor. Karşılıklı güvenle her türlü güzelliğe ulaşacağız ve Denizli hak ettiğini alacak" diye konuştu.

Toplam 610 km şebeke döşenecek

Denizli Büyükşehir Belediyesi, 3 ayrı proje ile 10 ayrı mahallede daha hayata geçirdiği çalışmada 3 bölge bulunuyor. Toplam 610 km şebeke döşenecek çalışma kapsamında, 1. bölgede bulunan Fatih, Cumhuriyet, Deliktaş, İncilipınar kısmen Siteler ve Mehmetcik Mahallesi'ne toplam 123 milyon liralık alt yapı yatırımı yapılırken, bölgeye 200 km içme suyu, 163 km kanalizasyon ve 36 km yağmur suyu şebekesi yapılacak. 2. bölgeyi kapsayan ve maliyeti 33 milyon lira olacak Muratdede ve İlbade mahallelerinde ise 41 km içme suyu, 33 km kanalizasyon ve 10 km yağmur suyu hattı döşenecek. 3. ve son bölgede bulunan Akkonak ve Karaman mahallelerinde ise 68 km içme suyu, 49 km kanalizasyon ve 10 km yağmur suyu şebekesi yapılacak. Projede ayrıca Denizli'deki 47 adet su deposu baştan aşağı yenilenecek ve SCADA adı verilen sistem kurularak, Denizli'nin suyu tek merkezden izlenecek. Bu akıllı sistem ile içme suyunda nerede sıkıntı varsa anında tespit edilecek.+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr