Ana Sayfa Projelerimiz Alt Yapı Projeleri Akkent'in 30 yıllık içme suyu hatları değişti

Akkent'in 30 yıllık içme suyu hatları değişti

Denizli Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DESKİ), sık sık su kesintilerinin yaşandığı Çal İlçesi'nin Akkent Mahallesi’nde 30 yıl önce döşenen içme suyu hatlarını değiştirdi. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, "Hedefimiz alt yapıda kent genelinde aynı standardı yakalayarak insanımızın tüm dertlerine çare olmak" dedi.
Denizli Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DESKİ) Genel Müdürlüğü, 30 Mart'ın ardından kent genelinde başlattığı çalışmaları tüm hızıyla sürdürüyor. Bu kapsamda, Çal'ın Akkent Mahallesi Babatepe Mevkii sakinlerinin içme suyu sorununa çözüm bulmak için çalışma başlatan Denizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ, yaptığı incelemede bölgenin içme suyu hatlarının 30 yıl önce döşendiğini, ömrünü tamamlayan şebeke nedeniyle sık sık arıza ve su kesintilerinin yaşandığını belirledi. Yapılan projenin ardından Denizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ çalışmalara başladı. Kazılarda ortaya çıkarılan 30 yıllık içme suyu boruları ve içinde oluşan kireç tabakası DESKİ çalışanlarını bile şaşırttı. Suyun, borularda oluşan kireçlenme nedeniyle sürekli kesildiği ifade edilirken, mahalleye içme suyunun sağlandığı Karasu kaynağı da iptal edildi. Bunun yerine Akkent Mahallesi'ne Çal içme suyu terfi hattından nitelikli ve yeterli içme suyu verildiği ifade edildi. Proje ile Akkent Mahallesi Babatepe Mevkisinde muhtelif çaplarda toplam 2 bin 500 metre içme suyu hattının yenilenip, 90 hanenin de eski içme suyu abone bağlantıları yenilendiği belirtildi. Bölgedeki içme suyu sıkıntısı yaşanan sokaklarda ise şebeke yenileme çalışmalarının devam edeceği ifade edildi.

"Hedef kent genelinde aynı standardı yakalamak"

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Denizli merkezde olduğu gibi tüm ilçelerde de vatandaşların nitelikli ve yeterli içme suyuna kavuşması için çalışmaların aralıksız sürdüğünü ifade etti. Suyun hayati önemi olduğunu belirten Başkan Zolan, kentin 35 ayrı bölgesinde içme suyu depo yenileme çalışmalarının sürdüğünü vurgulayarak, Denizlililerin daha sağlıklı ve nitelikli içme suyuna kavuşması için hiçbir fedakarlıktan kaçınmadıklarını kaydetti. Başkan Zolan, şöyle konuştu: "Denizli'de ne varsa ilçelerimizde de o olacak' diyerek yola çıktık. Aynı düşünce ve hedefle çalışmalarımız kentimizin her köşesinde sürmeye devam edecek. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Hedefimiz alt yapıda kent genelinde aynı standardı yakalayarak insanımızın tüm dertlerine çare olmak."

+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr