Ana Sayfa Projelerimiz Alt Yapı Projeleri Büyükşehir DESKİ, içme suyu sorunlarını tek tek çözüyor

Büyükşehir DESKİ, içme suyu sorunlarını tek tek çözüyor

Denizli Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DESKİ) Genel Müdürlüğü, Denizli genelindeki içme suyu sorunlarını tek tek çözüyor. Bu kapsamda, Denizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ, Honaz İlçesi'nin Akbaş ve Emirazizli Mahallesi'nde yaşanan içme suyu sorununu çözdü.
30 Mart'ın ardından kent genelinde hizmet vermeye başlayan Denizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ Genel Müdürlüğü, il sınırları içerisindeki içme suyu sorunlarını tek tek çözüyor. Bu kapsamda Büyükşehir Belediyesi DESKİ, Honaz İlçesi'nin Akbaş ve Emirazizli Mahallesi'nde yaşanan yetersiz ve niteliksiz içme suyu sorununu ortadan kaldırdı. Büyükşehir Belediyesi DESKİ'nin Akbaş Mahallesi'nde, yeni yerleşim alanlarındaki hanelerin içme suyu sorununu çözmek için yaptığı çalışma kapsamında, bölgeye 1.000 metre içme suyu hattı döşendi. Akbaş Mahallesi'nin içme suyu ana şebekesinden yeni yerleşim alanına içme suyu hattı döşenerek bölgedeki vatandaşların içme suyu sorunu çözüldü.

Emirazizli nitelikli suya kavuştu

Honaz İlçesi'nin Emirazizli Mahallesi’nde ise içme suyunun yetersiz ve niteliksiz olduğunu tespit eden Denizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ, mevcut içme suyu kuyusunu iptal etti. Emirazizli’nin daha sağlıklı ve nitelikli suya ulaşması için başlatılan çalışmada, Ovacık İçme Suyu Deposu'ndan 2.500 metre içme suyu hattı döşendi. Buradan Emirazizli Mahallesi içme suyu ana şebekesine yapılan bağlantı ile bölgenin içme suyu sorunu ortadan kaldırıldı.

+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr