Ana Sayfa Projelerimiz Alt Yapı Projeleri Büyükşehir’den Akbaş’a yeni sondaj kuyusu

Büyükşehir’den Akbaş’a yeni sondaj kuyusu

Denizli Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (DESKİ), Honaz İlçesi'ndeki Akbaş Mahallesi'nde, kuraklık nedeniyle yetersiz kalan içme suyunun kapasitesini arttırmak için yeni sondaj kuyusu açtı.
Denizli Büyükşehir Belediyesi30 Mart'ın ardından merkez ile birlikte ilçelerin de içme suyu ve diğer alt yapı sorunlarını çözmeye devam ediyor. Yerel seçimlerden sonra Denizli Büyükşehir Belediyesi bünyesinde kurularak kent genelinde hizmet vermeye başlayan Denizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ, Honaz İlçesi Akbaş Mahallesi'nde yaşanan içme suyu sıkıntısı nedeniyle inceleme başlattı. Yapılan incelemede, bölgenin içme suyu ihtiyacını karşılayan 6 lt/sn debili sondaj kuyusunun, yaşanan kuraklık sebebiyle debisinin 0,5 lt /sn düzeyine kadar düştüğü tespit edildi.

Bu nedenle vatandaşların içme suyu sıkıntısı yaşadığı ifade edilirken, acil olarak mahallede yeni sondaj kuyusu açılmasına karar verildi. Hemen çalışmalara başlayan Denizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ bölgede 140 metre derinliğinde yeni sondaj kuyusu açtı. Yeni sondaj kuyusunda 11 lt /sn debili su elde edildi. İçme suyu ihtiyacı giderilen Akbaş Mahallesi sakinleri Denizli Büyükşehir Belediyesi'ne teşekkür etti.
 

+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr