Ana Sayfa Projelerimiz Alt Yapı Projeleri Servergazi'nin Alt Yapı Sorununa Köklü Çözüm

Servergazi'nin Alt Yapı Sorununa Köklü Çözüm

Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan, Servergazi'nin alt yapı sorunun çözümü için neşter vurulduğunu söyledi.
    Denizli Belediyesi, 11 kilometre uzunluğunda yağmursuyu ve 5 kilometre uzunluğunda içme suyu hattı döşeyerek Servegazi’nin alt yapı sorununu kökünden çözüyor.
    Belediye, yağışlarda su birikintilerine yol açan ve arazinin topoğrafik yapısı nedeniyle sele dönüşen mahalledeki sorunun ortadan kaldırılması için alt yapı çalışmalarını sürdürüyor.
Çalışmalar kapsamında Servergazi’nin üst kısımlarından itibaren çapı 1000-1400 mm arasında değişen büyük borular üst kesimlere doğru döşenerek yağmursuyu hattı oluşturuluyor. Hattın geçtiği bölgelerde ise ızgaralar yerleştirilerek yağmursularının sele dönüşmesi engelleniyor. Servergazi mezarlığı üzerinde bulunan 2 su deposunda su kaynağı bakımından sıkıntısı bulunması üzerine yeni içme suyu hattı da yapılıyor. Mevcutta bulunan ana şebeke hattının çapının yetersizliği nedeniyle yeterli basınç ve debide su verilememekteyken yeni hatlarda boru çapları büyütülerek sıkıntı gideriliyor. Bu amaçla içme suyu şebekesinin projesi izole bölgeler projesine sadık kalınarak yeniden yapıldı. Ayrıca bölgenin yağmursuyu problemi de yapılan projeyle çözülüyor.
    -KÖKLÜ ÇÖZÜM İÇİN NEŞTER-
    Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan, alt yapı çalışmalarının sürdürüldüğü Servergazi bölgesinde incelemelerde bulundu. Burada vatandaşlarla ve çalışanlarla sohbet eden başkan Zolan, çalışmalarda gelinen son noktayı da değerlendirdi.
    Servergazi’nin alt yapı çalışmalarının Mayıs’ta tamamen bitirileceğini ifade eden Başkan Osman Zolan, ‘Servergazi bölgesinde yağmursuyu hatlarıyla ilgili eksikliğimiz vardı. Mahsum bir yağmurda bile yollarımız su kanallarına dönüşüyordu. Yağmur suları aşağı bölgelerdeki vatandaşlarımızın evlerinde, işyerlerinde zarara yol açıyordu. 1000’lik ve 1400’lük borularla yağmursuyu hattı döşüyoruz. Servergazi, Gerzele ve Esnaf Sitesi’nin olduğu bölgelerde olumsuz etkileyen yağmur sularını hatta alacağız. Yaklaşık yarısı tamamlandı. Kısa süre tamamlandığında bölge ve alt kısımlarda yağmursuyu korkusu sona erecek’ dedi.
   -SU KESİNTİSİ TARİHE KARIŞIYOR-
     Denizli Belediyesi Başkanı Osman Zolan, yağmursuyu hatlarıyla birlikte içmesuyu hatlarının da yapıldığını belirterek, şöyle dedi:
     ‘Bununla birlikte yoğun su kaynağımız olmasına rağmen içmesuyu hatlarında kullanılan boru çaplarının küçük olması sebebiyle apartmanların üst katlarına su çıkarma konusunda sıkıntı yaşanıyordu. Yazın su sıkıntısı çekildiği dönemler oluyordu. Yağmursuyu ile içme suyu hatlarını çaplarını büyülterek inşa ediyoruz. Tüm yapılaşma tamamlansa bile yeterli hatlarımız olacak. İçmesuyu konusunda da bu bölgede yaşayan vatandaşlarımız rahat bir nefes alacak. Bölgenin zemini çok sert ve kayadır. Eğer burada giderilmesi gereken sorun varsa bunu çözmek bizim işimizdir. Biz belediye olarak da bedeline bakmaksızın sorunun çözümü noktasında fedakarlık yapıyoruz. Şehrin genelinde bu şekilde çalışıyoruz. Denizli’mizin bu köklü sorunlarını çözmeye ve daha da güzelleştirmeye devam edeceğiz.’

+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr