Ana Sayfa Projelerimiz Devam Eden Projeler Karşıyakalılar Artık Yağmurdan Korkmayacak

Karşıyakalılar Artık Yağmurdan Korkmayacak

Denizli’nin farklı bölgelerindeki altyapı çalışmalarına tüm hızıyla devam eden Denizli Belediyesi, Karşıyaka Mahallesi’nde hayata geçirdiği yağmur suyu hattı projesi ile bölge halkının yaşadığı su baskını sorununa son vermeye hazırlanıyor.
2004 yılından bu yana hayata geçirdiği altyapı projeleri ile Denizli’yi bu alanda dünya standartlarının da üzerine taşıyan Denizli Belediyesi, yeni altyapı yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor. Denizli’nin dört bir yanında gerçekleştirilen irili ufaklı pek çok altyapı projesine bir yenisini daha ekleyen Denizli Belediyesi, Karşıyaka Mahallesi Yağmur Suyu Hattı Projesi ile bölge halkının önemli bir sorununu çözüme kavuşturuyor.

Uzun yıllardan bu yana Karşıyaka, Aktepe ve Dokuzkavaklar mahallelerinin kanayan yarası haline gelmiş yağmur suyu sorununu geçtiğimiz aylarda hayata geçirdiği dev proje ile tarihe gömen Denizli Belediyesi, şimdi de Karşıyaka Mahallesi’nin tamamını kapsayan yağmur suyu kolektör hattı projesine kazmayı vurdu. Karşıyaka Mahallesi’nin özellikle eğimli noktalarında projelendirilen yağmur suyu kolektör hattının tamamlanmasıyla birlikte yağışlı havalarda mahallede yaşanan sel ve su baskını gibi olumsuz durumlar ortadan kalkacak.

“BU BÖLGEYİ CAZİBE MERKEZİ HALİNE GETİRİYORUZ”

Ekibiyle birlikte Karşıyaka Mahallesi Şeyh Bedrettin Caddesi üzerinde devam eden çalışmaları yerinde inceleyen Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan, göreve geldiklerinde daha önce hep ihmal edilen Karşıyaka, Aktepe, Sevindik, Dokuzkavaklar, Anafartalar gibi bölgeleri Denizli’nin yeni cazibe merkezi haline getirecekleri sözünü verdiklerini hatırlattı. Proje sayesinde bölgede yaşanan sel ve su baskını gibi olumsuzlukların tarihe gömüleceğini vurgulayan Başkan Zolan, “Denizli Belediyesi olarak kentimizin dört bir yanındaki altyapı projelerimize durmaksızın devam ediyoruz. Son olarak hayata geçirdiğimiz Karşıyaka Mahallesi Yağmur Suyu Hattı Projemiz ile de bu bölgede yaşayan hemşehrilerimizin yağmur korkusuna son vereceğiz. Proje kapsamında Karşıyaka Mahallesi’nin eğimli noktalarından geçireceğimiz kolektör hattı ile toplanan yağmur suları, Dokuzkavaklar Hasan Güngör Kapalı Spor Salonu’nun önündeki şafta gelerek 2,5 metre çapındaki dev borular ile ana hatta aktarılacak. Kolektör hattımızda 400 mm ile 2400 mm arasında değişen çaplarda beton borular kullanarak toplam 3.280 metrelik bir şebeke oluşturuyoruz. Bununla birlikte Karşıyaka Mahallesi’nin farklı noktalarında 330 adet ızgara yerleştirerek yağmur sularının sağlıklı bir şekilde şebekeye alınmasını sağlayacağız. Çalışmamızı kısa bir süre içerisinde tamamlamayı hedefliyoruz. Projemiz şimdiden hemşehrilerimize hayırlı olsun” dedi.

MAHALLE SAKİNLERİNDEN BAŞKAN ZOLAN’A TEŞEKKÜR

Belediye Başkanı Osman Zolan’a yoğun ilgi gösteren mahalle sakinleri ise bugüne kadar yağmur suyu sorununun kanayan yaraları haline geldiğini, Denizli Belediyesi tarafından hayata geçirilen proje ile bu yaranın sarılacağını söylediler. 2004 yılında Denizli Belediyesi tarafından kendilerine bu bölgenin cazibe merkezi haline geleceği sözü verildiğini belirten mahalle sakinleri, altyapıdan yeşil alana, spor tesislerinden toplu konuta kadar farklı alanlarda gerçekleştirilen pek çok proje ile bu sözün yerine getirildiğini vurgulayarak Başkan Zolan’a teşekkür ettiler. Denizli Belediyesi’nin Karşıyaka ve Dokuzkavaklar bölgesine büyük bir yatırım gerçekleştirdiğini dile getiren mahalle sakinleri, hayata geçirilen tüm çalışmalardan Belediye Başkanı Osman Zolan’ın yanında olduklarını ifade ettiler.