Ana Sayfa Projelerimiz Devam Eden Projeler Yenişehir'e Dev Kent Parkı

Yenişehir'e Dev Kent Parkı

2004 yılından bu yana Denizli'nin dört bir yanını birbirinden büyük yeşil alan ve parklarla donatan Denizli Belediyesi, Yenişehir'de yaklaşık 400 bin metrekare büyüklüğündeki dev kent parkı için düğmeye bastı. Yenişehir Kent Ormanı'nı yeniden düzenleyecek olan Denizli Belediyesi bu alanda 7'den 70'e tüm Denizli halkına pek çok alternatifi bir arada sunacak.
Bir zamanlar yeşil alan fakiri olan Denizli'de 2004 yılından başlayarak inanılmaz bir rekora imza atan ve kentin bir yanını birbirinden büyük yeşil alan ve parklarla donatan Denizli Belediyesi, Yenişehir'de yaklaşık 400 bin metrekare büyüklüğündeki dev kent parkı için düğmeye bastı. Her yıl bir önceki yılın 2 katı oranında yeşil alanı kente kazandıran, yüzlerce parkı Denizli insanının kullanımına sunan Denizli Belediyesi, Yenişehir Kent Ormanı'nı yeniden düzenliyor. İncilipınar Parkı, Çamlık Parkı, Adalet Parkı, Sümerpark, Eskihisar Parkı, Yunus Emre Parkı, Servergazi parkı gibi Ege Bölgesi'nin en büyük parklarını kente kazandıran, Akvadi Parkı ile Sevindik Vadi Parkı'nın yapımına büyük bir hızla devam eden Denizli Belediyesi dev parklara bir yenisini daha ekliyor.
Pek Çok Alternatif Bir Arada
Yenişehir Kent Ormanı düzenlemesi ile 7'den 70'e tüm Denizli halkına pek çok alternatifi bir arada sunacak olan Denizli Belediyesi yine örnek bir projeyi hayata geçirecek. Farklı konseptiyle ve doğal yapıyı bozmadan gerçekleştirilecek projenin en dikkat çeken özelliği Avrasya , Avustralya, Kuzey Amerika, Güney Amerika, Antarktika ve Afrika'ya özgü bitkilerin yer alacağı tematik bitki alanlarının oluşturulacak olması. Projede ayrıca her yaş grubu için aktif ve pasif alanlar, piknik alanı, gölet, çay evi, kamp alanı ve spor alanları yer alıyor. Yine parkta gençlik aktivite alanları (atv parkuru, zipline, tırmanma, denge oyunları, paintball alanı) oluşturuluyor. Parkta çocuklar içinse özel mekanlar yaratılacak. Çok sayıda çocuk oyun alanının yanı sıra 2-6 yaş için zeka ve denge oyunları parkuru, 6-12 yaş için adalar diyarı ve Ali Baba'nın Çiftliği konsepti ile farklı mekanlar oluşturulacak. Restoranların da yer aldığı bu dev park bölgeyi bambaşka bir görünüme kavuşturacak.
İş üretiyoruz
Kendi değerlerinin farkına varmış, yaşanabilir düzeyde temiz, planlı, havası ve suyu kirlenmemiş, ulaşım ve konaklama sorunu bitmiş bir kent için var güçleri ile çalıştıklarını dile getiren Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan, “ Sosyal statü gözetmeksizin Denizli’nin her noktasına eşit hizmet götürüyoruz. Özellikle sosyal yaşam alanı oluşturmada Denizli’nin farklı bölgelerinde büyük kent parkları yaptık. Kentsel koşuşturmaca içinde insanların kendilerine zaman ayırabilecekleri, sağlıklı bir yaşam için spor yapabilecekleri mekanlar oluşturduk. 2004 yılından bu yana Denizli'nin dört bir yanında gerçekleştirilen büyük park projeleri ile bir zamanlar yeşil alan fakiri Denizli'de inanılmaz bir rekora imza attık" dedi.
''Park ve Yeşil Alan Sayısında Avrupa'yı Geçtik''
Yeşil alan ve park sayısında Avrupa'daki birçok kenti geride bıraktıklarını ifade eden Başkan Osman Zolan, Denizli Belediyesi'nin her yıl bir önceki yılın iki katı oranında yeşil alanı kente kazandırdığını söyledi.
Başkan Zolan sözlerine şöyle devam etti: ''Denizli'de 2004 öncesinde kişi başına 2 metrekare yeşil alan varken, bugün 10 metrekare yeşil alan miktarıyla Avrupa'nın birçok ülkesini geride bırakmış durumdayız. Çamlık Parkı, İncilipınar Parkı, Adalet Parkı, Sümer Park, Bağbaşı Parkı, Eskihisar Parkı ve Servegazi Parkı vatandaşlarımızın gözde mekanları haline gelirken, Akvadi Parkı ile Sevindik Vadi Parkı'nın yapımına büyük bir hızla devam ediyoruz. Dört duvar arasına sıkışıp yeşil ortamlara hasret kalan insanların özlemlerini gidermek için, vadi düzenlemeleri, park ve bahçeler, çocuk oyun alanları, voleybol ve basketbol sahaları yaptık. Yapmaya da devam ediyoruz.Bizim en büyük zenginliğimiz doğal alanlarımız. Bu alanları kent insanı ile buluşturmak gerektiği düşüncesi ile Denizli'ye dev bir park daha kazandırmak için düğmeye bastık. Yenişehir'de yaklaşık 400 bin metrekare büyüklüğündeki kent ormanını doğal yapıyı bozmadan yeniden düzenliyoruz. Proje tamamlandığında bu bölge inanılmaz bir görünüme kavuşurken insanımız doğa ile buluşacak." dedi.