Ana Sayfa Projelerimiz Devam Eden Projeler Denizli yeni sanat merkezine kavuşuyor

Denizli yeni sanat merkezine kavuşuyor

Geçtiğimiz yıl ocak ayında yanarak kullanılamaz hale gelen Denizli Belediyesi Sanat Merkezi'nin yeniden yapılması için tüm hazırlıklarını tamamlayan Denizli Belediyesi yeni sanat merkezinin ihalesini gerçekleştirdi. Yapımı 400 günde tamamlanacak merkezin Denizli'ye ayrı bir prestij kazandıracağını dile getiren Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan, " Yeni yapılacak sanat merkezi bölgenin en modern sanat merkezlerinden biri olacak" dedi
Geçtiğimiz yıl yaşanan talihsiz bir yangın sonucunda tamamen yanarak kullanılamaz hale gelen Belediye Sanat Merkezi yerine yeni bir sanat merkezi yapmak üzere çalışmalara başlayan Denizli Belediyesi, titizlikle sürdürdüğü proje çalışmalarının ardından yeni sanat merkezinin inşaasına başlıyor. Yeni sanat merkezi için tüm hazırlıklarını tamamlayan Denizli Belediyesi sanat merkezinin ihalesini de gerçekleştirdi. Belediye Sanat Merkezi 400 günde tamamlanacak. Sanat merkezi sahip olduğu özelliklerle Ege Bölgesi'nin en modern sanat merkezlerinden birisi olacak.

Denizli'ye prestij kazandıracak
Kent merkezinde önemli bir ihtiyacı karşılayacak olan merkezin farklı ve modern mimari tarzıyla da Denizli'ye prestij kazandıracağını dile getiren Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan, " 16 Ocak 2012 yılında elektrik kontağından çıkan yangın sebebiyle kullanılamaz hale gelen Belediye Sanat Merkezi'nin yerine yangından hemen bir kaç gün sonra düzenlediğimiz bir basın toplantısı ile yenisinin yapılacağını duyurmuştuk. Öncelikle kısa sürede enkazı kaldırdık. Geçen süre zarfında gerekli hazırlıklarımızı yaptık. Yeni merkezin projesini hazırladık. Kentin geleceğini de düşünerek ortaya çok güzel bir proje çıkardık. Yeni yapılacak sanat merkezi bölgenin en modern sanat merkezlerinden biri olacak. Farklı mimari yapısı ile de dikkat çekecek merkez Denizli'nin önemli bir ihtiyacını karşılayacak" dedi.

Başkan Zolan: "Söz verdik, yapıyoruz"
Kent merkezinde yer alan Belediye Sanat Merkezi'nin özellikle bölge ekonomisi açısından son derece önemli olduğunu belirten Başkan Zolan, bölgede yaşayan ve işyeri sahibi olan vatandaşlarla yaptıkları görüşmelerin ardından burada yeni bir kültür sanat merkezi yapmaya karar verdiklerini söyledi. Yeni sanat merkezinin dünya standartlarında yapılacağını kaydeden Başkan Zolan, yangının olduğu gün vatandaşlarımıza yeni bir sanat merkezi müjdesi vermiştik, şimdi o sözümüzü tutuyoruz.

Tüm Türkiye'ye örnek olacak
Merkezin ihalesinin yapıldığını dile getiren Başkan Zolan, " Belediye Sanat Merkezi'nde 1 büyük ve 6 küçük olmak üzere toplam 7 gösteri salonu ile 3 iş yeri bulunacak. Bölgenin en modern sanat merkezlerinden biri olacak bu merkezde konser ve tiyatro gibi farklı etkinlikler de düzenlenebilecek. Kent merkezinde eski yerinde inşaa edilecek böylesi bir kültür sanat merkezi çok uzun yıllar Denizli'nin ihtiyacını karşılayarak bölgeye de hareketlilik katacak. Şimdiden Denizli'ye hayırlı olsun" diye konuştu.