Ana Sayfa Projelerimiz Devam Eden Projeler Umutkent-1 Sosyal Tesisi'nin Temeli Atıldı

Umutkent-1 Sosyal Tesisi'nin Temeli Atıldı

Denizli Belediyesi tarafından yapılacak olan Umutkent-1 Sosyal Tesisi'nin temeli düzenlenen törenle atıldı. Umutkent 1 sakinlerinin istekleri doğrultusunda projelendirilen ve 5 bin 500 metrekare alana sahip tesiste ; kahvehane, restoran, pastane, terzi, kasap, market, kuaför, berber, butik ve PTT yer alacak.
Sosyal yönetim anlayışıyla kentin her köşesindeki ihtiyaçları önceliklerine göre gideren Denizli Belediyesi, Umutkent-1 sakinlerinin sosyal tesis ihtiyacını karşılamak için düğmeye bastı. Umutkent- 1 sakinlerinin istekleri doğrultusunda projelendirilen ve 5 bin 500 metrekare alana sahip tesisin temeli düzenlenen törenle atıldı. Umutkent-1'de gerçekleştirilen iftar öncesinde yapılan temel atma törenine Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan'ın yanı sıra Denizli Milletvekili Nurcan Dalbudak da katıldı. İftar sofralarını dolaşan ve bölge sakinlerinin Ramazanlarını kutlayan Başkan Zolan burada da yoğun ilgiyle karşılandı. Temel atma töreninde yaptığı konuşmasına kendisine gösterilen ilgiye teşekkür ederek başlayan Başkan Zolan, "Son mahalle iftarımızı sizlerle yapmanın mutluluğunu yaşıyorum. Bu gün burada aynı zamanda hayırlı bir iş için bir araya geldik. 6 ay önce burada sizlerle bir araya geldik. O gün buraya yapılacak sosyal tesisin nasıl olması gerektiği konusunda sizlerin taleplerini almıştık. Talepleriniz doğrultusunda çok güzel bir proje ortaya çıktı. Ramazan ayının bereketiyle nihayet sosyal tesisin temelini atma mutluluğunu yaşıyoruz. Ocak ayında tamamlanacak olan tesiste tüm ihtiyaçlarınız karşılanacak. 5 bin 500 metrekare alana sahip tesiste ; kahvehane, restoran, pastane, terzi, kasap, market, kuaför, berber, butik ve PTT yer alacak" dedi.
Bölgenin tek eksiğinin sosyal tesisler olduğunu ve bu ihtiyacı gidermenin mutluluğunu yaşadıklarını dile getiren Başkan Zolan sözlerini şöyle sürdürdü: " Burası bizim ilk göz ağrımız. 2004 yılında Milletvekilimiz Sayın Nihat Zeybekci'nin belediye başkanlığı ile birlikte göreve geldiğimizde maalesef burası bitirilememiş bir projeydi. Umutkent-1 kooperatif olarak kurulmuş ve yarım kalmıştı. Biz Sayın Zeybekci'nin talimatları ile yarım kalan işi bitirmek için gayret sarf ettik ve işte böyle güzel bir site oluştu. Ben burada Sayın Zeybekci'ye gayretleri için bir kez daha teşekkür ediyorum. Buranın tek eksiği olan sosyal tesislerin de bu gün temelini atıyor olmak bize büyük mutluluk veriyor. Tüm site sakinlerine hayırlı olsun" dedi.
Törende konuşan Milletvekili Dalbudak ise böylesi güzel bir proje için Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan'ı tebrik etti ve tesisin bölge insanına hayırlı olması dileğinde bulundu.
Konuşmaların ardından ise Başkan Zolan, protokol üyeleri ile birlikte butona basarak Umutkent-1 Sosyal Tesisi'nin temeline ilk harcı koydu.
Başkan Zolan ve beraberindekiler daha sonra Umutkent-1 sakinleriyle birlikte iftar açtı.

UMUT 1 SOSYAL TESİS
Sosyal tesis 5500 m2 alana inşa edilecek.Arazi eğimli bir yapıya sahip olup, mevcut eğim kullanılarak teraslama yapılmıştır ve birimler bu teraslara oturmaktadır.Bu birimler oluşturulurken Umut 1'deki sosyal çevrenin ana ihtiyaçlarının bu komplekste karşılanması hedeflenmiştir.
Yapı kompleksi ; kahvehane(250 m2), restoran(100 m2), pastane(80 m2), terzi(40 m2), kasap(75 m2), market(600 m2), kuaför(75 m2), berber(40 m2), butik(75 m2) ve PTT(40 m2) olmak üzere toplam 10 adet tek katlı birimlerden ve oturma birimlerinin de yer aldığı teraslardan meydana gelmektedir.Tesiste ayrıca bankamatik alanları, bisiklet park alanları mevcuttur.Tesise 3 farklı noktadan giriş yapılabilmektedir.Engellilerin kullanımı için alanda rampalar mevcuttur.